MutluSoft Web Tasarım Logo

Hayallerinizi internet dünyasına taşıyalım...

Detaylar...
Valid XHTML 1.0 Transitional     Valid CSS!

Web ProgramlamaFlash (GÖRSEL) Web Site Tasarımı

Flash siteler teknik olarak pek olumlu olmasa da günümüzde görsellik açısından tercih sebebi olmuştur. Flash olarak bilinen program veya daha farklı programlar kullanılarak geliştirilen hareketli, görsel animasyonlara, interaktif uygulamalara Flash uygulama denir. Bu uygulama bir web sitesinin bütününü kapsayacağı gibi, belli bir bölümünde (Örneğin logo) kullanılan bir animasyon da olabilir. Flash web sitelerinin görsel, etkileyici olmasının yanı sıra belli başlı dezavantajlarıda vardır. Örneğin, sadece flash ile tasarlanmış web sitelerinin içerikleri ne kadar zengin olursa olsun arama motorları tarafından indexlenmesinde problemler olmaktadır. Her ne kadar bu sıkıntı aşılmaya çalışılıyor olsada, iş yoğunlu ağırlıklı olarak internet olan ve internette kolay bulunmak isteyenleri tercih ettiği bir site tasarım şekli değildir.

 

Flash Web Sitesi Neden Tercih Edilir?

  • Sitede en üst düzeyde ve kalitede görsel sunum istendiğinde,
  • Klasik web yapım tekniklerinin yetersiz kaldığı durumlarda (örneğin birçok ses, müzik, animasyon, video uygulamalarında klasik yöntemler yetersiz kalmaktadır)

Site Nasıl Güncellenir?

  • Site yayına geçtikten sonra herhangi bir değişiklik gerektiğinde gerekli müdahaleyi sadece site yapımcısı yapabilecektir. Site Güncellemesi zor olup zaman almaktadır. Dinamik sitelerdeki gibi güncelleme yapılaması kolay değildir.
  • Site sahibinin kendi sitesindeki bilgileri güncelleyebilmesi için sitenin dinamik web sitesi olarak yapılması ya da mevcut sitenin dinamik web sitesine dönüştürülmesi gerekmektedir.